Data:

Udostępnij:

Wady i zalety wynajmowania nieruchomości

Polecane artykuły

Zakup domu stał się często głównym celem naszego życia. Jeśli myślisz o kupnie domu, przed podjęciem decyzji zapoznaj się z tymi zaletami i wadami wynajmu który jest ciekawą alternatywą. Kupno domu wydaje się spełnieniem marzeń, ale nie zawsze takim jest. Nawet jeśli teraz możesz uzyskać świetne ceny zakupu, w końcu będziesz musiał płacić wyższe podatki od nieruchomości, a w zależności od tego, gdzie mieszkasz, Twoje wydatki mieszkaniowe będą się znacznie wzrosnąć. Istnieje wiele powodów, dla których warto wynająć dom zamiast go kupować. W tym artykule omówimy niektóre z najważniejszych zalet wynajmu w porównaniu z posiadaniem domu.

Plusy wynajmu nieruchomości

Wynajem domu zapewnia elastyczność w zakresie tego, gdzie, jak długo i ile pieniędzy wydajesz na mieszkanie. Masz również dostęp do mediów (prąd, woda, gaz) i internetu bez dodatkowych kosztów.

Kiedy wynajmujesz dom, nie ponosisz żadnych kosztów amortyzacji. Oznacza to, że jeśli coś poważnego stanie się z nieruchomością (np. powódź), nie stracisz dużo pieniędzy. Jeśli posiadasz przedmiot wystarczająco długo, następuje amortyzacja i z czasem zmniejsza się jego wartość. Amortyzacja to coś, o czym po prostu musisz pamiętać będąc właścicielem a coś o czym możesz zapomnieć będąc wynajmującym.

Kupno domu jest ogólnie postrzegane jako świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Ale jeśli kupisz dom i sprzedasz go, zapłacisz podatek od zysków kapitałowych od zysków, które osiągniesz. Wynajem nie jest jednak opodatkowany.

Minusy wynajmu

W zależności od miasta, w którym mieszkasz, znalezienie odpowiedniego mieszkania może zająć więcej czasu niż w przypadku zakupu domu. Kupno domu nie zawsze jest możliwe dla każdego, czy to ze względu na względy finansowe, ograniczenia czasowe, czy jedno i drugie. Zaangażowanie agenta nieruchomości w poszukiwanie wynajmu może być kosztowne i czasochłonne.

Jeśli wynajmujesz dom, musisz upewnić się, że wiesz, jakie usługi są zawarte w umowie najmu. Czasami wynajmujący pobierają dodatkowe opłaty za takie rzeczy jak internet lub telewizja kablowa, podczas gdy inni w ogóle nie świadczą żadnych usług. Po podpisaniu umowy najmu wszystko, o czym mowa, powinno pozostać niezmienione przez cały okres najmu co czasem również jest problematyczne.

Zwykle będziesz potrzebować kaucji, aby zabezpieczyć najem, ale może się to różnić w zależności od miejsca zamieszkania. Zazwyczaj po wyprowadzce otrzymasz zwrot około połowy zapłaconego czynszu. Jednak w niektórych miejscach właściciele mogą nie wymagać kaucji.

Kiedy warto wynajmować dom

Wynajem nieruchomości oznacza, że ​​płacisz komuś innemu za korzystanie z jego domu podczas jego nieobecności. Czasami może to być tańsze niż spłata kredytu hipotecznego, ale musisz wziąć pod uwagę dodatkowe koszty, takie jak rachunki, ogrzewanie i media.

Zarówno wynajmowanie, jak i kupowanie nieruchomości ma swoje plusy i minusy. Kupno domu daje Ci swobodę poruszania się i życia. Zakup nieruchomości zapewnia również ochronę na wypadek, gdyby coś poszło nie tak w przyszłości. Jednak zakup nieruchomości może również wiązać się ze znaczną inwestycją, zwłaszcza jeśli patrzysz na większe nieruchomości.

Decyzje o wynajmie podejmij indywidualnie

Wynajmując mieszkanie, musisz zastanowić się, gdzie naprawdę chcesz mieszkać. Może nie zależy Ci zbytnio na bliskości szkoły lub pracy, a może wolisz mieszkać w pobliżu ładnego parku lub plaży. Ponadto możesz również martwić się, czy poznasz nowych ludzi. W końcu, kto chce przenieść się do swojego wymarzonego miejsca tylko po to, by zdać sobie sprawę, że go nienawidzi, gdy już tam dotrze?

Zanim podpiszesz umowę najmu, spróbuj wyobrazić sobie, że mieszkasz tam przez rok lub dwa. Czy ci się spodoba? Zadaj sobie następujące pytania: Czy okolica jest bezpieczna? Czy sąsiedzi są przyjaźni? Czy szkoły są dobre? Czy budynek dobrze wygląda?

Decyzje należy zatem podjąć indywidualnie i po przemyśleniu wszystkich plusów oraz wad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popolarne artykuły