Data:

Udostępnij:

Jak wynegocjować podwyżkę w pracy będąc kobietą

Polecane artykuły

Jak radzisz sobie z negocjacjami, gdy jesteś kobietą? Możesz się zniechęcić, próbując wygrać negocjacje pierwszego dnia, ponieważ nie oczekujesz sprawiedliwego traktowania. W końcu kobiety zazwyczaj otrzymują mniej wynagrodzenia niż mężczyźni i często muszą się ciągle udowadniać. W rezultacie niektóre kobiety rezygnują z negocjacji lub po prostu w ogóle nie próbują.

Negocjacje to sztuka przekonywania kogoś innego do przyjęcia Twojej oferty. Kobiety raczej polegają na taktyce emocjonalnej niż na logicznych argumentach, co sprawia, że wydają się słabe. Jednak badania wykazały, że kobiety, które z powodzeniem negocjują, są pewne siebie, asertywne i przekonujące i osiągają wiele korzyści — w tym podwyżki w pracy.

Poznaj swoją wartość

Ważne jest, aby wiedzieć, ile jesteś warta i ile pieniędzy potrzebujesz, aby wygodnie żyć. Jeśli masz problem z ustaleniem, jaka powinna być Twoja pensja, znajdź swoją wartość rynkową i użyj tej liczby. Nierzadko kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni z powodu norm społecznych i uprzedzeń. Nie pozwól, aby te rzeczy zniechęciły Cię do otrzymania tego, na co zasługujesz.

Nie musisz nosić makijażu, żeby dostać podwyżkę. W rzeczywistości noszenie zbyt dużej jego ilości sprawia, że ​​wyglądasz nieprofesjonalnie. Jednak dobrze jest zaprezentować się korzystnie i zadbać o siebie przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną. Po prostu upewnij się, że Twoje ubrania są dobrze dobrane i schludne. Staraj się też na początku nie rozmawiać o sprawach personalnych; zamiast tego skup się na rozmowie o swojej historii pracy.

Zapytaj o to, czego chcesz. Jeśli w przeszłości nie prosiłaś o podwyżkę, a chcesz ją teraz, poproś szefa o to.

Użyj odpowiedniego tonu

Komunikując się z szefem, używaj odpowiedniego poważnego tonu. Podczas gdy niektórzy ludzie wierzą, że bycie szorstkim przyniesie im korzyści na dłuższą metę, inni po prostu uznają to za niegrzeczne. Podchodząc z ufnością do trudnej rozmowy, pamiętaj, że najlepszym sposobem na skuteczną komunikację jest utrzymywanie pozytywnej postawy.

Robienie notatek jest świetne dla obu zaangażowanych stron. Zapisanie tego, co zostało omówione, pomoże ci uporządkować myśli, a także pomoże Ci później wyraźnie przypomnieć sobie rzeczy.

Postawa

Zachowaj profesjonalną postawę podczas omawiania wynagrodzenia. Omawiając wynagrodzenie z pracodawcą, zawsze zachowuj profesjonalną postawę. Nie kwestionuj ani nie podważaj logiki stojącej za podejmowaniem decyzji przez firmę, chyba że masz konkretne dowody sugerujące, że inna decyzja byłaby korzystna. Co najważniejsze, nie obrażaj nikogo w zespole ani nie narzekaj na obecną sytuację.

Jeśli otrzymasz negatywną odpowiedź, zadzwoń do swojego przełożonego i poinformuj go, że otrzymałaś negatywną odpowiedź na swoją prośbę o podwyżkę. Zapytaj, co planuje z tym zrobić. Poproś o spotkanie z szefem, aby omówić swoje obawy. Po przedstawieniu swojej wersji historii nie zapomnij wysłać e-maila z podziękowaniem jeśli otrzymasz podwyżkę.

Negocjuj szczegóły

Po otrzymaniu powiadomienia o podwyżce omów szczegóły negocjacji. Upewnij się, że dokładnie rozumiesz, co otrzymasz i ile. Umiejętności negocjacyjne są kluczowym elementem odniesienia sukcesu w życiu, czy to w szkole, w pracy, czy w domu. Znajomość skutecznych technik negocjacyjnych pomaga obu płciom odnosić sukcesy w codziennych kontaktach. Kobiety powinny ćwiczyć używanie logiki i faktów, aby przekonać innych do dawania im tego, czego chcą.

Kiedy idziesz poprosić o podwyżkę, bądź gotowa uzasadnić, dlaczego na to zasługujesz. Powinnaś wiedzieć, co ostatnio robiłaś, co sprawia, że ​​wyróżniasz się spośród innych, którzy pracują na tym samym stanowisku. Znajdź przykłady ulepszeń firmy i jej profity na przestrzeni czasu jakie uzyskują dzięki Tobie. Jeśli nie masz dowodu, pokaż im swoje portfolio i historię pracy. Chcesz udowodnić, że jesteś warta dodatkowej gotówki, a nie tylko polegać na swojej płci. Gdy zaoferują ci podwyżkę, bądź przygotowana na negocjacje. Przygotuj kontrpropozycję, jeśli uważasz, że ich oferta jest niewystarczająca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popolarne artykuły