Data:

Udostępnij:

Jak dbać o siebie w lecie i przy wysokich temperaturach

Polecane artykuły

Jak zachować wewnętrzny chłód ciała podczas upałów? Jak zapobiegać udarowi cieplnemu? Co powinienem jeść lub pić, aby pozostać nawodnionym? To ważne pytania. Lato to czas zabawy, relaksu i przygody. Może to być jednak również czas dyskomfortu. Temperatura rośnie, powietrze staje się suche, a słońce nieubłaganie bije żarem. Jeśli nie przygotujesz się odpowiednio, możesz cierpieć na zmęczenie cieplne, odwodnienie, a nawet udar cieplny. Oto kilka sposobów na zachowanie chłodu wewnętrznego i nawodnienie w miesiącach letnich.

Pij dużo wody i unikaj alkoholu

Ponieważ Twoje ciało traci wodę szybciej niż ją zyskuje, musisz pić wystarczającą ilość wody, aby uzupełnić to, co tracisz. Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy pijesz wystarczająco dużo, jest sprawdzenie, jak często musisz oddawać mocz. Większość osób, które piją wystarczającej ilości wody, musi chodzić do łazienki co najmniej dwa razy częściej niż normalnie.

Alkohol zawiera dużo kalorii i jeszcze bardziej odwadnia. Picie alkoholu może również spowodować, że będziesz się mniej pocić, co sprawi, że poczujesz się gorętszy.

Wolniejszy styl życia

Rób częste przerwy. Jeśli pracujesz na zewnątrz przez dłuższy czas bez przerw, możesz się przegrzać. Wstawaj i poruszaj się raz na jakiś czas. Noś też luźną odzież. Wybierz ubrania, które zapewnią Ci dużą swobodę ruchów. Luźna odzież pomaga odprowadzać wilgoć, zapewniając uczucie chłodu i suchości. Użyj ochrony przeciwsłonecznej. Krem przeciwsłoneczny zapewnia ochronę przed oparzeniami słonecznymi i rakiem skóry. Dobrą zasadą jest używanie minimum SPF 30.

Trzymaj z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Jeśli to możliwe, staraj się unikać wychodzenia na zewnątrz w godzinach szczytu w najgorętszej części dnia. Nie spędzaj dłuższego czasu w bezpośrednim świetle słonecznym, chyba że dobrze znasz obszar i wiesz gdzie się skryć w cieniu jeśli zrobi się za gorąco.

Jedzenie

Jedz pokarmy bogate w błonnik. Błonnik występuje w żywności w niewielkich ilościach, ale ma wiele pozytywnych skutków dla układu pokarmowego. Pokarmy bogate w błonnik obejmują fasolę, groch, soczewicę, produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa, orzechy, nasiona i produkty mleczne. Suplementy z błonnikiem można kupić w supermarketach, sklepach ze zdrową żywnością lub w internecie.Spróbuj jeść też sałatki i świeże owoce. Te produkty mają niską zawartość tłuszczu i są bogate w witaminy i przeciwutleniacze. Regularne spożywanie tego rodzaju pokarmów może ułatwić utrzymanie wagi.

Pamiętaj też o…

miej pod ręką zestaw ratunkowy. Zestaw ratunkowy może uratować ci życie, jeśli coś się stanie. Pamiętaj, aby dołączyć do niego takie elementy, jak apteczka, latarka, dodatkowe baterie i gaśnica. Co miesiąc sprawdzaj klimatyzator. Twój klimatyzator powinien być sprawdzany co miesiąc, aby upewnić się, że nie ma wycieków. Klimatyzatory mogą ulec awarii, jeśli nie są odpowiednio konserwowane. Zainstaluj wentylatory sufitowe. Wentylatory sufitowe cyrkulują powietrze i ułatwiają oddychanie. Zainstalowanie ich w pomieszczeniach, w których spędzasz dużo czasu, takich jak sypialnia lub salon, ułatwią kontrolowanie temperatury wewnątrz domu.

Pamiętaj: Aby zachować bezpieczeństwo latem, należy przestrzegać pewnych środków ostrożności. Ważne jest, aby pić wystarczającą ilość wody, nosić lekkie ubrania i kremy przeciwsłoneczne, mieć przy sobie butelkę wody lub termos z kostkami lodu, kiedy wychodzisz. Zawsze pamiętaj, aby nosić również czapkę, okulary przeciwsłoneczne i rękawiczki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popolarne artykuły