Data:

Udostępnij:

Chromecast — czym jest i dlaczego warto zastosować go w tv

Polecane artykuły

Chromecast był dość kontrowersyjny gadżet od samego początku istnienia. Niektórzy to kochają, inni nienawidzą. Jedno jest jednak jasne: to rewolucyjny wynalazek, który umożliwia strumieniowe przesyłanie multimediów z telefonów komórkowych, tabletów itp. do telewizora bez konieczności ich fizycznego podłączania.

Wyróżnia go to, że łączy się bezpośrednio z routerem Wi-Fi i nie wymaga komputera/laptopa. Konfiguracja też jest bardzo prosta. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć kabel HDMI z tyłu telewizora. Następnie przeprowadź przewód zasilający przez gniazdko ścienne i kliknij „przesyłaj” na telefonie lub tablecie. Gotowe!

Co to jest Chromecast?

Chromecast to małe urządzenie, które podłącza się bezpośrednio do portów HDMI, aby umożliwić użytkownikom strumieniowe przesyłanie treści z telefonu, tabletu lub laptopa bezpośrednio na ekran telewizora. Jest to urządzenie obsługujące Wi-Fi, które łączy się z Internetem za pomocą hotspotów Wi-Fi lub urządzeń mobilnych. Po podłączeniu przesyła strumieniowo treści z aplikacji zainstalowanych na urządzeniu użytkownika za pośrednictwem Usług Google Play.

Zalety

Chromecast to urządzenie sprzętowe produkowane przez Google, które łączy smartfon, tablet lub laptop z telewizorem przez Wi-Fi. Możesz użyć dowolnej aplikacji do strumieniowego przesyłania treści bezpośrednio na ekran telewizora. Jeśli chcesz oglądać coś na Netflix lub YouTube podczas gotowania obiadu, Chromecast pozwala to zrobić z łatwością.

Dzięki Chromecastowi nie musisz kupować drogich aplikacji ani przejściówek — wystarczy podłączyć telefon, tablet lub laptop przez Wi-Fi, korzystając z bezpłatnej przeglądarki Chrome na swoim urządzeniu. Następnie możesz przesyłać wszystko, od Netflix, Facebooka, YouTube, po Spotify. Dzięki Google Cast nie musisz kupować dodatkowego sprzętu, po prostu pobierz filmy i muzykę na swoje urządzenie. Uzyskasz dostęp do mnóstwa wspaniałych treści bez konieczności dokonywania zakupu. Jeśli masz telewizor 4K, docenisz płynność obsługi — wideo jest wyświetlane w pełnej rozdzielczości HD bez pikselizacji

Dla kogo jest Chromecast?

Google Cast działa najlepiej z telefonami i tabletami z Androidem, Chromebookami, przeglądarkami internetowymi (zwłaszcza Chrome) i niektórymi inteligentnymi telewizorami. Użytkownicy Apple iOS i MacOS nie mogą obecnie przesyłać treści. Chromecast nie działa zatem urządzeniami od Apple.

Przesyłaj z YouTube: Podobnie jak w przypadku Netflixa, przesyłanie czegokolwiek z YouTube jest proste. Przejdź do strony głównej YouTube i kliknij przycisk Cast w prawym górnym rogu strony. W wyskakującym okienku wybierz urządzenie docelowe, na które chcesz wysłać wideo.

Chromecast powinien być idealnym rozwiązaniem dla osób które chcą przeglądać internet na telewizorze w sposób komfortowy. Z pewnością będzie to dobre rozwiązanie dla osób które chcą wyszukiwać mniej popularne materiały które nie są dostępne w telewizji. W takim wypadku możemy oglądać je komfortowo na dużym ekranie musząc bazować jedynie na smartfonie.

Chromecast jest również ciekawym rozwiązaniem dla osób które nie są fanami nowych technologii. Dzięki temu mogą wejść zupełnie nowy świat i korzystać z zupełnie nowych zasobów video co będzie z pewnością bardzo dużym i miłym zaskoczeniem. W sieci znajdziemy też wiele poradników i tutoriali a samo używanie tego gadżetu nie jest trudne czy skomplikowane. Dostawka od Google działa również z wieloma różnymi rodzajami telewizorów a więc nie powinniśmy mieć problemu z wykorzystaniem tej opcji. Chromecast możemy dodać również na telewizory Smart które często choć posiadają odpowiednie oprogramowanie i dają możliwość przeglądania internetu, nikt nie robią tego tak dobrze jak gadżet od Google.

Podsumowanie

Możesz użyć dowolnego posiadanego telefonu lub tabletu. Jeśli nie masz pewności, czy obsługuje Chromecasta, przejdź do menu Ustawienia, przejdź do opcji Połączenia, a następnie wybierz opcję Przesyłaj ekran. Jeśli nic tam nie widzisz, spróbuj wyszukać w Google Play aplikacje Chromecast.

Chromecast to prosty sposób na przesyłanie danych między urządzeniami bez żadnych kabli ani urządzeń peryferyjnych. Wystarczy zainstalować aplikację, podłączyć urządzenie do odbiornika i nacisnąć play. Nie ma potrzeby konfigurowania czegokolwiek przed strumieniowaniem.

Największą wadą korzystania z Chromecasta jest to, że nie można przesyłać treści z niekompatybilnych aplikacji. Nie można zmienić rozdzielczości, szybkości klatek ani poziomu głośności treści wideo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popolarne artykuły